Project Description

Patlamaya dayanıklı çerçeve gövdesi 90

Teknik özellikler 
Rough weight :22/5 kgr
Cins: Gri dökme demir
Uygulama: Endüstriyel makineler

Patlamaya dayanıklı çerçeve gövdesi 90

Elektrik motorlarının gövdesinde VECO Döküm Sanayii firmasının ürünlerinden olan patlamaya dayanıklı 90 kasanın döküm gövde kısmı kullanılmaktadır.

Fiyat sorgulama için arayın

Patlamaya dayanıklı çerçeve gövdesi 90

Günümüzde elektrik motorları çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar, elektrik enerjisini, dişli kutuları gibi diğer aksesuarlar kullanılarak değiştirilebilen dönme kuvvetine dönüştürebilir. Aslında elektrik motorları, her biri belirli bir görevi olan farklı parçalardan oluşur. Bu ekipmanın en önemli bileşenlerinden biri vücutlarıdır. Elektrik motorunun gövdesi veya gövdesi, farklı çalışma koşullarında iyi bir dayanıma sahip olmalıdır, ayrıca bu ürünlerin gövdesini yapmak için kullanılan hammaddelerin düşük ağırlığı, elektrik motorunun toplam ağırlığını azaltır. Dökme demir, elektrik motoru gövdeleri yapmak için en yaygın kullanılan alaşımlardan biridir.

Gövdesi dökme demir olan elektromotorların üç fazlı ve tek fazlı elektrik motorları olmak üzere iki ana modeli vardır. Ürünlerin ana avantajı olarak kabul edilen ilk şey, elektrik motoru gövdesi üretimi için diğer benzer hammaddelere kıyasla nispeten düşük fiyatıdır. Ayrıca, hava sıcaklığının çok düşük olduğu soğuk bölgelerde, dökme demirler iyi yalıtım özelliklerine sahiptir ve elektrik motorunuzun ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Ayrıca dökme demir gövdeli elektromotorları alüminyum gövdeli elektromotorlarla karşılaştırdığımızda, dökme demir ürünlerin daha fazla güç ve dirence sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca, fiyatları alüminyumdan daha düşüktür. Dökme demir gövdeli elektromotorlar, örneğin alüminyum gövdeli elektromotorlar gibi diğer elektromotorlardan genellikle daha zayıf bir ısı transfer sürecine sahiptir. Bu, dökme demir gövdeli bir elektromotorun kullanıldığı tropik bölgelerde ısı transfer işleminin düzgün çalışmamasına neden olur ve bazı durumlarda aynı yüksek sıcaklık elektromotorun iç parçalarının, özellikle yalıtımın tahrip olmasına neden olur.

– Dökme demirin gevrekliği ve kırılganlığı bu ürünlerin olumsuz özelliklerinden biridir. Bu özellik, çok yüksek basınçlar veya şiddetli şoklar altında elektromotor gövdenize zarar verebilir.

– Dökme demir gövdeli elektromotorların ağırlığı genellikle benzer güç ve boyutlara sahip diğer elektromotor tiplerine göre daha fazladır.

Soğuk bölgelerde genellikle döküm gövdeli elektromotorlar kullanırlar. Öte yandan, bu ürünlerin sağlamlığı, yüksek güçlü elektrik motorlarında daha güvenle kullanılmasını mümkün kılmıştır. Elektrik motorlarının gövde malzemesi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de statorun bu bölümdeki yerleşimidir. Stator olukları, elektromotor sargılarınızın yeri olacaktır. Bu nedenle bu ürünleri alırken gövde malzemesine özellikle dikkat etmelisiniz. Bu kısım ısı transferi sırasında yüksek verimliliğe sahiptir.

Alüminyum gövdeli veya dökme demir gövdeli üç fazlı elektromotor ve ayrıca bir taban ve flanşa veya taban ve flanşa sahip olabilir, yaygın olarak temel motor elektromotor B3 ve flanşlı elektromotor B5 ve küçük flanşlı B14 elektromotor ve elektromotor olarak bilinen bir tabanı ve B35 adı verilen flanş.

Genellikle piyasadaki elektrik motorlarının gücü kilovat veya beygir gücü ile ifade edilir ve tek fazlı elektrik motorları genellikle 3 kW’ı geçmez. Marka Motogen ve Electrogen Elektromotorlar, en yaygın kullanılan üç fazlı elektrik motoru türüdür.


Ürün müşterileri:

Aşağıdaki fabrikalar ve şirketler bu ürünün müşterileridir:

  • Motogen