Project Description

Peraid Debriyaj plakası

Teknik özellikler
Yaklaşık ağırlık: 1/5 kgr
Cins: Gri dökme demir
Uygulama: binek otomobiller

Peraid Debriyaj plakası

Disk ve debriyaj plakası, görevi gücü iletmek olan ve debriyaj grubuna yerleştirilen arabanın gücünü artıran şanzımanın bir parçasıdır.

Fiyat sorgulama için arayın

Peraid Debriyaj plakasının ürün açıklaması

Otomobilin döşemesi ve motoru birçok parçadan oluşuyor. Bu parçalardan birine, araba mekanizmasında en temel rollerden birine sahip olan debriyaj plakası denir. Temel olarak, debriyaj, gücü kesip yeniden bağlayan bir cihazdır. Daha ayrıntılı olarak, otomobilin debriyaj sistemi debriyaj tapası, debriyaj plakası, debriyaj yatağı, kol, çatallar, dişli plakası ve debriyaj diskini içeren bileşenlerden oluşur. Manuel şanzımanlı tüm araçlarda, sürücünün aracı hareket ettirmesine ve vites değiştirmesine izin veren debriyaj plakası adı verilen bir parça bulunur. Debriyaj plakası bir süre sonra aşınır ve değiştirilmesi gerekir. Aracın debriyaj plakasını değiştirme zamanı sürüş türüne bağlıdır ve genellikle her 60.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Debriyaj plakası, debriyaj diski ile sürtünmeli temas halinde olan dairesel bir plakadır. Bu parça, debriyaj diskinin basıncı ile volan ile sürekli temas halindedir ve debriyaj pedalına basıldığında sistem debriyaj plakasını volandan ayırır ve ayırır. Kavrama plakasının ortasına, bir volan durumunda debriyaj şaftı plakasını döndüren dişli kutusu giriş şaftına geçmek için bin çatallı bir bilye yerleştirilmiştir. Debriyaj plakasının etrafına, debriyaj takıldığında plakaya kademeli olarak basınç uygulayacak olan debriyaj plakasının dalgalı yay plakalarına perçinlenmiştir.Ayrıca, daha iyi soğutma ve aşırı ısınmayı önlemek için pedlere oluklar yerleştirilmiştir. Bu balatalar, debriyaj plakasının her iki tarafına da takılmıştır.

Debriyaj plakası, kavrama devreye girdiğinde birbirine geçen yüzeyler arasında bir yumuşatma veya tamponlama etkisi yaratan bir yastık tasarımına sahiptir. Ek olarak, debriyaj plakası, şanzımandan burulma titreşimlerinin aktarılmasını önleyen titreşimli bir tasarıma sahiptir.

Debriyaj plakası kusurları: Plakanın dezavantajları, debriyajı bırakma anında arabanın sallanmasını içerir ve bu titreşim, debriyaj plakası göbeğinden çıkan yay nedeniyledir.

Bu sorunu (arızalı yaylar) gidermek ve araca uygun bakım yapmak için, debriyaj plakası derhal tamamen değiştirilmelidir.

Diğer dezavantajlar, pedin gresinden veya kavrama plakası pedinin ucundan kaynaklanan debriyaj boşluğunu içerir.

 

Ürün müşterilerimiz:

Aşağıdaki fabrikalar ve şirketler bu ürünün müşterisidir:

  • Iran khodro

  • Saipa

  • Bahman khodro

  • Isaco

  • Pars khodro