Project Description

6 silindirli manifold

Teknik özellikler
Ağrık: 20  kgr
Cins: Eğilebilir Demir
Uygulama: Tarım makineleri

6 silindirli manifold

İçten yanmalı araçların tahrikine manifold adı verilen bir parça yerleştirilir ve hava giriş ve duman çıkışı olmak üzere iki tipe ayrılır.

Fiyat sorgulama için arayın

6 silindirli manifold

İçten yanmalı araçların tahrikinde, giriş veya hava ve çıkış veya duman olmak üzere iki tipe ayrılan ve farklı işlevleri olan manifold adı verilen bir parça bulunur; Giriş manifoldu, hava ve yakıt karışımının yanma odasına yönlendirilmesinden, çıkış manifoldu ise yanma gazlarının motordan yönlendirilmesi ve boşaltılmasından sorumludur. Manifoldun arabadaki rolü basit gibi görünse de, bu görev, tahrikin doğru çalışmasında büyük önem ve hassasiyete sahiptir.

Arabayı gövdeye benzetecek olursak hava manifoldu ciğerleri gibidir. Belirli bir miktarda havayı belirli bir miktarda yakıtla birleştirmek için silindirlere hava girişi yapan bir dizi kanaldan oluşur. Çoğu içten yanmalı motor dört aşamalı bir süreçte çalışır ve ilk aşamada (emme aşaması olarak adlandırılır) hava manifold girişinden bir valf vasıtasıyla silindire çekilir. Bu giriş valfleri daha sonra diğer üç aşama (sıkıştırma, yanma ve boşaltma) için kapatılır ve çevrim yeniden başlatıldığında yeniden açılır. Giriş manifoldu, valf açıldığında yeterli havanın girmesini sağlamaktan ve ayrıca tüm silindirlere eşit miktarda hava iletmekten sorumludur.

Geçmişte karbüratörlü araçlarda hava manifoldu dökme demir veya alüminyum alaşımından yapılıyordu ve kullanılan motorun teknik özelliklerine göre farklı bir tasarıma sahipti. Ancak günümüzün enjektörlü yakıt sistemine sahip otomobillerinde manifold entegre bir tasarıma sahiptir ve motor stepper en başta yer almaktadır.

Egzoz manifoldu aynı zamanda araba egzoz sisteminin motor bloğuna bağlanacak ilk parçasıdır. Bu bileşen, tüm silindirlerin yanmasından çıkan egzoz gazlarını otomobilin egzoz katalitik konvertörüne aktarır. Egzoz manifoldunda sızıntı veya sızdırmazlık contasının arızalanması dumanın yolundan çıkmasına ve aracın sağlığına zarar vermesine neden olur. Ayrıca bu, aracın oksijen sensörüne yanlış bilgilerin gönderilmesine neden olur. Motor silindir kapağındaki her çıkış için çıkış manifoldunda, sonunda tümü bir kanala giren bir çıkış vardır. Herhangi bir sızıntıyı önlemek için özel bir conta da kullanılır.

ürün müşterileri:

Aşağıdaki fabrikalar ve şirketler bu ürünün müşterileridir:

  • İran Traktör İmalatı